Proč si pořídit ponožkoboty Skinners jsem již shrnoval v předchozím článku. Pro krátké připomenutí to bylo primárně kvůli jejich odolnosti, využitelnosti, praktičnost (jsou lehké a skladné), ale také i kvůli jejich ceně. Nyní se zaměřím na nejčastější dotazy ponožkobot Skinners, které můžeš mít, buď před koupí samotnou nebo když už je máš a zajímá tě třeba, zda je možné s nimi běhat nebo třeba jak se perou.

Jak odolné jsou Skinners?

Skinners byly navrženy tak, aby vydržely a byly odolné. Materiál, ze kterého je vyrobena podrážka je vysoce odolný proti otěru. Pletenina je bezšvá a neobsahuje žádná lepidla či něco jiného, které by mohlo způsobit rozpadnutí.

Kolik kilometrů Skinners vydrží?

Při dobrém zacházení vydrží v průměru 800 km používání. Každopádně také záleží na řadě faktorů, které mohou ovlivnit, jak dlouho vydrží. Ovlivňuje to váha člověka, který je nosí, časté používání a také povrch, po kterém chodíš.

Mohu plavat se Skinners?

Skinnersy můžeš využít i pro plavání. Díky tomu, že dokonale sedí na noze, tak nepocítíš de facto rozdíl kdybys je neměl. Je potřeba myslet na to, že Skinnersy nejsou 100% voděodolné a tím pádem po plavání budou mokré.

Jsou Skinners dobré na běhání?

Na běhání jsou naprosto perfektní. Užívám si toho, jak díky nim mohu cítit povrch pod nohami. Velkou výhodou je, že při nerovnostech se rovnou masírují chodidla. Určitě nedoporučuji běhat se Skinnersy delší dobu po asfaltu či jiném pevném povrchu. Raději je použij do lesa, na trávu a obecně měkký povrch. Budeš se cítit jako bys běžel naboso.

Jaké jsou různé typy Skinners?

Skinners Kids
Skinners 1.0.
Skinners Comfort 2.0
Skinners Compression 2.0
SKINNERS BLACK 2.0

Pro jaké typy povrchů se hodí ponožkoboty Skinners?

Skinners jsou vhodné pro venkovní použití na měkkém povrchu, písčitých a lesních cestách, písečných plážích, zahradách, při vodních sportech a plavání.

Pro jaké typy povrchů se nehodí ponožkoboty Skinners?

Skinners nejsou vhodné pro dlouhodobé použití na asfaltových cestách a nerovných površích s překážkami a jejich životnost může být v důsledku takového použití snížena.

Jak vybrat Skinners?

Při výběru velikosti Skinners mysli na svoji velikost nohy. Běžně to vychází na stejnou velikost, kterou nosíš. Nyní bude nutné si změřit nohu (optimálně například o zeď) po nejdelší část prstů a máš výsledek. Nedoporučuji si dávat rezervu. Stále měj na paměti, že se jedná o ponožkoboty, které mají sedět jako ponožka.

Jak chodit ve Skinners?

Pokud nemáš žádnou zkušenost chození v barefoot botech, tak je ze začátku používej krátce a na měkkém povrchu. S přibývající dobou můžeš přidávat i čas, kdy je budeš mít na sobě. Co se týká samotné chůze, tak určitě nechoď tzv. přes patu, ale spíše přes celé chodidlo a v “závěru” se odraz od prstů.

Jak mám prát ponožkoboty Skinners?

Dej své Skinners do síťového sáčku na praní a nastav pračku na jemný cyklus (30°C). Doporučuji Skinners otočit, aby nedošlo k poškození tkanin a můžeš je tak prát i se svým oblečením. Po oprání nechej Skinners řádně vysušit.

Mám nosit ponožky společně se Skinners?

Záleží na preferencích každého člověka. Osobně nosím Skinnersy bez ponožek, ale pro větší pohodlí a maximalizaci svěžího pocitu můžeš Skinnersy kombinovat také s ponožkami.

Jsou Skinners šetrné k životnímu prostředí?

Skinners jsou šetrné k životnímu prostředí. Při jejich výrobě se nepoužívají ftaláty nebo jiné toxické látky. Výrobní proces a následný odpad je minimalizován pod 1%.

Máš ještě nějaké otázky, které tě zajímají Skinnersek? Zeptej se a rád na ně odpovím.

Mohlo by vás dále zajímat: